Publikováno: 9. 8. 2013

Využijte naše nástroje pro správu akcií

Web INSERVER.CZ poskytuje zcela zdarma či po bezplatném zaregistrování několik užitečných nástrojů pro správu nekótovaných akcií.

Rychlý přístup k externím informacím

Po vyhledání společnosti prostřednictvím vyhledávače na úvodní straně můžete rychle dostat:

Výpis z obchodního rejstříku a Sbírka listin – kliknutím na odkaz obchodní rejstřík

Internetové stránky společnosti – kliknutím na odkaz s názvem stránek společnosti u položky Web, nemusíte tak vyhledávat stránky společnosti, na kterých daná společnost uveřejňuje informace pro akcionáře jako je například pozvánka na valnou hromadu.

INSERVER_uvodnistrana

Hlásiče

Přihlášení uživatelé (registrace zdarma) mohou aktivovat dva druhy hlásičů:

Hlásič pro změny a události – sleduje všechny nové články přiřazené k dané společnosti a taky dražby akcií a vytěsnění akcionářů. Pokud se v databázi objeví nový záznam, budete o něm informováni odesláním zprávy na emailovou adresu uvedenou při registraci. Aktivace hlásiče se provádí kliknutím na odkaz Sledování změn: Vypnuto.

TIP: Aktivací hlásiče k vaší společnosti vám tak nemůže uniknout dražba akcií či vytěsnění akcionářů ve vaší společnosti, ani oznámení publikované v Obchodním věstníku.

Hlásič pro inzeráty – sleduje všechny nové inzeráty zadané uživateli k platným akciím dané společnosti. Pokud některý z uživatelů zadá inzerát, budete o něm informováni odesláním zprávy na emailovou adresu uvedenou při registraci. Aktivace hlásiče se provádí kliknutím na odkaz Sledování inzerátů: Vypnuto.

Pokud byste chtěli sledovat všechny zadané inzeráty, pak můžete aktivovat jeho plošnou variantu v Sekci Můj účet/Hlásiče – inzerce. Budete tak informování o všech zadaných inzerátech k platné akcii kterékoliv společnosti. Plošné sledování aktivujete kliknutím na odkaz Vypnuto.

INSERVER_mujucethlasice

Rubrika Věstník

V Obchodním věstníku jsou uveřejňovány některá důležitá oznámení jako například oznámení o přeměně podoby akcií nebo snížení základního kapitálu či oznámení o dražbě. Aby naši registrovaní uživatelé nemuseli stále vyhledávat na stránkách Obchodního věstníku, jsou informování o publikovaných oznámeních v rubrice Věstník.

INSERVER_rubrikavestnik

Informace o publikovaném oznámení je ve formě článku s odkazem na příslušné oznámení v Obchodním věstníku. Tento článek je současně přiřazen ke článkům o společnosti a je tedy dostupný nejen z rubriky Věstník, ale i ze zobrazení konkrétní společnosti. Pokud máte aktivován hlásič změn k této společnosti, budete na článek z rubriky Věstník upozornění zprávou odeslanou na email uvedený při registraci. 

INSERVER_clankyspolecnosti

Inzertní systém

Samozřejmostí je inzertní systém pro zadávání inzerátů k nákupu a prodeji akcií. V kombinaci s hlásiči inzerce, vám nemůže uniknout možnost obchodovat s akciemi, které jsou středem vašeho zájmu. Podrobně se využití systému věnujeme v článku Zadání a reakce na inzerát k nákupu a prodeji akcií.

Poradna

Přihlášení uživatelé (registrace zdarma) mohou zadávat dotazy obecného charakteru do kategorií Správa akcií a Firemní události. Obě kategorie pokrývají všechna témata ve vztahu k nekótovaným akciím jako obchodování s akciemi, vypořádání obchodů, evidence akcií, hodnota akcií, akcionářská práva, přeměny podoby akcií, dražby, vytěsnění akcionářů, valná hromada a další.

Pro dotazy ke konkrétním akciím je určena kategorie Soukromý dotaz, kde odpověď obdrží pouze tazatel a je určena pro Předplatitele. Tento typ dotaz můžete zadávat i ze sekce Můj účet.

Služby pro akcionáře

Problematika nekótovaných akcií může být pro běžného akcionáře složitá a správa akcií náročná na čas. Základní služba Rychlý přehled je zdarma a umožňuje držiteli akcií získat informaci o hodnotě jeho portfolia.

Newsletter

S našimi uživateli komunikujeme nejen prostřednictvím emailu, ale i Newsletterem ve kterém informujeme o novinkách a vylepšeních na našich stránkách. Rozesíláme jej nepravidelně v měsíčních až čtvrtletních intervalech. Bezplatný odběr newsletteru si můžete objednat při registraci nebo poté v sekci Můj účet/Změna údajů zaškrtnutím příslušného políčka.

Sledování stránek akciových společností

V miniseriálu Nasaďte na vaši společnost hlídacího psa zjistíte, jak sledovat pohodlně uveřejňování pozvánek na valnou hromada a dalších dokumentů na stránkách akciových společností.