Komentáře & Reporty

Datum Název  
28.11.2019

Český holding míří do likvidace

Jeden z největší fondů první vlny kuponové privatizace CREDITANSTALT IPF a současně jeden z největších "tunelů" ukončí svou pouť prodejem zbylého majetku a zánikem. Podobně zřejmě dopadne i jeho majoritní vlastník - další fond z kuponovky.

uzamčeno
10.09.2019

Valná hromada Českého holdingu proběhla i přes to, že nebyla řádně svolána

Valná hromada proběhla 30. 8. 2019 v Městské knihovně v Roudnici nad Labem a trvala poměrně dlouho, ale akcionáři se toho moc nedozvěděli. Nejen na důvod, proč se valná hromada konala právě tam, se ptali přítomní akcionáři.

uzamčeno
18.08.2019

Vedení Českého holdingu se potýká s dodržováním základních principů řízení akciové společnosti

Symbol největších privatizačních tunelů svolal po dlouhých letech valnou hromadu, avšak v rozporu se zákonem a stanovami společnosti. Pozvánka na valnou hromadu ukazuje, že společnost snad ani nevede účetnictví. V sídle společnosti nikdo není, akcionáři si nemohou vyměnit původní akcie na majitele.

uzamčeno
25.07.2019

Spolchemie bude mít po sedmi letech valnou hromadu

Společnost míří do rukou nového vlastníka. Obrovské množství akcionářů z kuponové privatizace se letos zásadně zredukovalo. Správa společnosti má do standardu ještě daleko, akcionářům je upřeno jedno z jejich základních práv. A kontroverzní osoba zůstává.

uzamčeno
23.07.2019

Akcie severomoravských vodáren se loučí s burzou a svými drobnými majiteli

Dnešní valná hromada rozhodla o vytěsnění akcionářů. Akcionáři argumentovali nutností mít souhlas ČNB, ale nesprávně. Na našich burzách se tak bude obchodovat pouhých 25 akcií z kuponové privatizace.

uzamčeno
29.05.2019

Akcie společnosti Pradědský lesní závod opět v dražbě

V nabídce je 2,52% podíl na základním kapitálu lesnické společnosti z Vrbna pod Pradědem. Elektronická dražba proběhne 20. 6. 2019.

zobrazit
15.12.2018

Zanikla Investiční a poštovní banka, její akcie ještě ne

Banka, která se výrazně podílela na kuponové privatizaci, neustála divoká devadesáta léta. Skončila v konkurzu, který byl loni ukončen a letos byla společnost vymazána z rejstříku.

zobrazit
05.12.2018

Akcionáři Stavebního podniku Hranice by měli do konce roku akceptovat nabídku společnosti

Společnost na valné hromadě v roce 2016 omezila převoditelnost akcií a se zpoždění uveřejnila povinnou nabídku akcionářům.

uzamčeno
20.11.2018

Dosud největší elektronická dražba akcií skončila na 22 400 000 Kč

Dražbu nepřevzatých listinných akcií společnosti České vinařské závody a.s. dělal CYRRUS CORPORATE FINANCE, a.s., který elektronické dražby dělá jako jediný obchodník s cennými papíry v ČR. Dražba trvala více než hodinu a půl.

zobrazit
25.10.2018

OSTROJ znovu začal vyměňovat akcie

OSTROJ a.s. byla jednou z mála společností, která neumožňovala vyměňovat akcie do okamžiku dražby akcionářům poté, co jejich původní akcie byly prohlášeny za neplatné. Nový verdikt nejvyššího soudu a patrně také tlak akcionářů donutil společnost změnit přístup. 

uzamčeno