Publikováno: 9. 8. 2013

Zadání a reakce na inzerát k nákupu nebo prodeji akcií

1. Registrace uživatele

Pokud chcete zadat inzerát nebo reagovat na inzerát jiného uživatele musíte být zaregistrováni. Registrace je zdarma a kromě možnosti využít inzertní systém získáte další výhody. Důvodem povinné registrace je snaha o neanonymní a seriózní inzerci a také skutečnost, že pouze registrovanému uživateli můžeme nabídnout všechny funkce inzertního systému.

2. Zadání nového inzerátu

Nový inzerát zadáte po přihlášení do systému tak, že nejdříve na úvodní stránce vyhledáte prostřednictvím vyhledávacího pole stránku akciové společnosti, k jejímž akciím chcete zadat inzerát. Na této stránce máte k dispozici seznam všech emisií akcií, které daná společnost emitovala (příklad). U každé emise jsou uvedeny všechny její parametry tak, aby nemohlo dojít k záměně. Můžete vidět všechny platné inzeráty rozdělené do sloupců na nákup a prodej akcií a setříděné podle času zadání od nejnovějšího po nejstarší. K neplatným emisím akcií samozřejmě nelze zadávat inzeráty.

K dispozici máte dvě tlačítka "Vložit inzerát", které jsou přehledně umístěny tak, aby bylo zřejmé, zda inzerát souvisí s nákupem nebo prodejem akcií. Po kliknutí vyplňujete formulář kde již doplňujete pouze počet ks, cenu a dobu platnosti inzerátu. K dispozici máte i pole Poznámka, kde můžete doplnit změní vašeho inzerátu o podrobnosti k nabídce. Parametry inzerátu počet ks a cena nejsou povinné, doporučujeme však jejich vyplnění, protože úplný inzerát má větší naději na úspěch.

Vložením se inzerát objeví na titulní straně, na stránce nákup a prodej akcií s chronologickým přehledem všech inzerátů, na stránce společnosti na které jste inzerát zadávali a také v sekci Můj účet, kde v záložce Mé inzeráty máte k dispozici přehled všech vašich inzerátů. Odkaz na sekci Můj účet se Vám zobrazí v halvním menu po přihlášení na naše stránky.

3. Reakce na zadaný inzerát

Podobně jako u zadání inzerátu i u reakce na inzerát zadaný jiným uživatelem musíte být zaregistrováni a přihlášeni. Reagovat můžete na inzeráty, které jsou k dispozici na titulní straně, stránce nákup a prodej akcií nebo na stránce společnosti k jejímž akciím je inzerát podán.

Kliknutím na "Odpovědět" se Vám zobrazí formulář, kde najdete detaily inzerátu včetně jména inzerenta a doby do exspirace inzerátu. Pro zadání reakce na inzerát využite pole "Odpovědět". Vaše reakce bude zaslána na email uživatele, který inzerát zadal.

4. Správa inzerátů

Vaše inzeráty můžete spravovat v záložce Mé inzeráty v sekci Můj účet. Kromě přehledu všech Vašich platných inzerátů můžete jednotlivé inzeráty mazat. 

5. Hlídače

Velmi užitečným nástrojem jsou hlídače inzerátů. Tyto hlídače Vás upozorní na nový inzerát zadaný jinými uživateli, přičemž můžete hlídat všechny inzeráty nebo pouze inzeráty ke konkrétním společnostem. Pokud chcete být emailem informování o zadání inzerátu ke kterékoliv společnosti, nastavíte si plošné hlídání inzerce v záložce Hlídače - inzerce v sekci Můj účet. V případě, že chcete hlídat pouze inzeráty ke konkrétním společnostem, aktivaci hlídače provedete na stránce příslušné společnosti kliknutím na odkaz Sledování inzerátů.

Aktivované hlídače inzerátu můžete spravovat v záložce Hlídače - inzerce v sekci Můj účet. Kromě přehledu všech hlídačů je zde můžete deaktivovat.

 

Upozornění: Inzeráty zadané prostřednictvím inzertního systému IN-SERVER jsou soukromou inzercí uživatelů těchto stránek a provozovatel těchto stránek nenese žádnou zodpovědnost za obsah těchto inzerátů, nabízené ceny a vypořádání obchodů vyplývajících z těchto inzerátů. Tyto stránky nejsou organizovaným trhem nebo vypořádacím systémem. Doporučujeme uživatelům při uzavírání obchodů s nekótovanými akciemi využít informací v sekci Příručka akcionáře či využít služeb některého obchodníka s cennými papíry uvedeného v Katalogu subjektů kapitálového trhu.